Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (AHİK) qurumun tabe təşkilatı olan Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları İdman Təşkilatları Assosiasiyasının (AHİİTA) idmançıları və məşqçi-müəllimləri ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının sədri Sahib Məmmədov idmançıları və məşqçiləri qazanılan nailiyyətlərə görə təbrik edib. Əsası Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan gənclər və idman siyasətinin hazırda cənab Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə uğurla davam etdirildiyini diqqətə çatdıran Konfederasiya sədri ölkəmizin idman uğurlarından danışıb. Diqqətə çatdırılıb ki, aparılan məqsədyönlü siyasətin nəticəsidir ki, Azərbaycan idman və olimpiya hərəkatının inkişaf səviyyəsinə görə dünyanın aparıcı ölkələrindən biri hesab olunur.
Gənc nəslin sağlamlığının təmin edilməsində, gənclərimizin Vətənə, xalqa layiqli övlad kimi yetişməsində idmanın əvəzsiz rolunu qeyd edən Konfederasiya sədri cənab Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə 44 günlük Vətən müharibəsində Qələbəmizi şərtləndirən əsas amillərdən birinin də məhz sağlam ruhlu, vətənpərvər gənclərimiz olduğunu vurğulayıb.
Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyası da ölkəmizdə həyata keçirilən uğurlu idman və gənclər siyasətinə töhfə verir, AHİİTA-nın idmançıları ölkə və beynəlxalq səviyyəli yarışlarda yüksək nəticələr göstərir, medallar qazanırlar.
Sonra çıxış edən AHİİTA-nın direktoru Tural Qasımov idmançıların nəticələri barədə ətraflı məlumat verib.
Rumıniyada keçirilən 15-ci Avropa Karate Çempionatında qızıl medal qazanmış Fatimə Cəbrayılova diqqət və dəstəyə görə idmançılar adından təşəkkürünü bildirib və qarşıdakı yarışlara hazırlaşdıqlarını qeyd edərək, idmançıların qələbə əzmində olduqlarını bildirib.
AHİİTA-nın boks və yunan-Roma güləşi üzrə məşqçi-müəllimləri - Ceyhun Rüstəmov və Akif Əliyev çıxış edərək dövlətimizin idman siyasətindən, AHİİTA-da idmançıların yetişməsi üçün yaradılan şəraitdən bəhs ediblər.
Sonda göstərdikləri yüksək nəticələrə görə idmançılara və məşqçi-müəllimlərə təşəkkürnamə və mükafatlar təqdim olunub.

Azerbaijan Trade Unions Confederation holds meeting with AHIITA athletes and coaches-teachers
A meeting was held with the athletes and coaches-teachers of the Association of Trade Unions Sports Organizations of Azerbaijan (AHIITA), which is a subordinate organization of the organization at the Azerbaijan Trade Unions Confederation (AHİK).
At the meeting, Chairman of the Confederation of Trade Unions of Azerbaijan Sahib Mammadov congratulated athletes and coaches for their achievements. Noting that the youth and sports policy founded by great leader Heydar Aliyev is now successfully continued under the leadership of President Ilham Aliyev, the chairman of the Confederation spoke about the sports achievements of our country. It was noted that as a result of the purposeful policy, Azerbaijan is considered one of the leading countries in the world in terms of the level of development of the sports and Olympic movement.
Noting the invaluable role of sport in ensuring the health of the young generation, raising young people as worthy children to the Motherland, the chairman of the Confederation stressed that one of the main factors contributing to our victory in the 44-day Patriotic War under the leadership of Mr. President, victorious Supreme Commander-in-chief Ilham Aliyev is our healthy-spirited.
Azerbaijan Trade Unions Confederation also contributes to the successful sports and youth policy implemented in our country, the athletes of AHIITA show high results in national and international competitions and win medals.
Then the director of AHIITA Tural Gasimov gave detailed information about the results of the athletes.
Fatima Jabrayilova, who won the gold medal at the 15th European Karate Championship held in Romania, thanked on behalf of the athletes for their attention and support and noted that they were preparing for the upcoming competitions and expressed their determination to win.
Ceyhun Rustamov and Akif Aliyev, coaches-teachers of AHIITA on Boxing and Greco-Roman wrestling, spoke about the sports policy of our state and the conditions created for the training of athletes at AHIITA.
At the end, the athletes and coaches-teachers were awarded certificates and awards for their high results.