Azərbaycan Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyası-da Başkent Universiteti nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyasında Başkent Universitetinin nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib. Görüşdə hər iki ali təhsil müəssisəsi arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, xüsusilə Təlim Mərkəzləri arasında birgə fəaliyyət imkanları müzakirə olunub.
Tədbir çərçivəsində Akademiyanın Təlim Mərkəzinin fəaliyyəti təqdim edilib, əmək bazarına inteqrasiya, yumşaq bacarıqlar, karyera inkişafı, rəqəmsal bacarıqlar və süni intellekt, akademik heyətin inkişafı, eləcə də əməyin mühafizəsi istiqamətlərində birgə təlimlərin təşkili ilə bağlı təkliflər irəli sürülüb.
Tərəflər həmçinin beynəlxalq konfranslar, akademik mübadilə və birgə layihələrin həyata keçirilməsi perspektivlərini müzakirə ediblər.

A Meeting Was Held at the Azerbaijan Academy of Labor and Social Relations with the Delegation of Bashkent University
A meeting was held at the Azerbaijan Academy of Labor and Social Relations with the delegation of Bashkent University. During the meeting, the parties discussed expanding cooperation between the two higher education institutions, particularly opportunities for joint activities between their Training Centers.
Within the framework of the event, the activities of the Academy’s Training Center were presented, and proposals were made regarding the organization of joint trainings in the fields of labor market integration, soft skills, career development, digital skills and artificial intelligence, academic staff development, as well as occupational safety.
The parties also discussed the prospects for organizing international conferences, academic exchange programs, and implementing joint projects.