AƏSMA və Milli Observatoriyanın birgə əməkdaşlığı çərçivəsində PR–Marketinq təlimi təşkil olunub
05 dekabr 2025-ci il tarixində Əmək Bazarı və Əhalinin Sosial Müdafiəsi üzrə Milli Observatoriya ilə Azərbaycan Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyası arasında təsdiq edilmiş 2025-ci il üçün birgə fəaliyyət planı çərçivəsində AƏSMA-nın “Maliyyə-iqtisad” fakültəsinin tələbələri üçün “PR–Marketinq” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlim Milli Observatoriyanın əməkdaşı Fidan Cəfərova tərəfindən aparılıb. Təlimin təşkilində əsas məqsəd tələbələrin bilik və bacarıqlarının artırılması, onların qeyri-akademik fəaliyyətlərinə dəstək göstərmək və praktiki düşünmə bacarıqlarını inkişaf etdirmək idi.
Təlim müddətində tələbələrə PR marketinqin mahiyyəti, əsasları, prinsipləri və beynəlxalq təcrübədən uğurlu nümunələr barədə geniş məlumat verilib və verilən suallar ətrafında interaktiv müzakirələr aparılıb.Təlimdə startap fəaliyyəti ilə məşğul olan tələbələr də iştirak edərək, öz layihələrində ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə qarşılaşdıqları məsələlərlə bağlı fikirlərini paylaşıb və təlimçinin tövsiyələrini dinləyiblər.

5 декабря 2025 года, в рамках совместного плана мероприятий на 2025 год, утвержденного Национальной обсерваторией рынка труда и социальной защиты населения и Азербайджанской академией труда и социальных отношений, для студентов факультета «Финансы и экономика» Национальной обсерватории был проведен тренинг на тему «PR-маркетинг».
Тренинг провела Фидан Джафарова, сотрудник Национальной обсерватории. Основной целью организации тренинга было повышение уровня знаний и навыков студентов, поддержка их внеучебной деятельности и развитие навыков практического мышления.
В ходе тренинга студентам была предоставлена обширная информация о сути, основах, принципах PR-маркетинга, а также успешные примеры из международного опыта. По заданным вопросам были проведены интерактивные дискуссии. В тренинге также приняли участие студенты, занимающиеся стартап-деятельностью, которые поделились своим мнением о проблемах, с которыми они столкнулись в сфере связей с общественностью в своих проектах, и выслушали рекомендации тренера.