“AHİK Könüllüləri” Proqramı
Ölkəmizin rifahı naminə çalışan, cəmiyyətin əmək, sosial-iqtisadi hüquqlarının və qanuni mənafelərinin müdafiəsinə töhfə verən ictimai fəal könüllü şəbəkəsi formalaşdırmaq, eləcə də gənclərin bilik və bacarıqlarının artırılmasına və fərdi inkişafına dəstək vermək məqsədilə, 11 oktyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyası tərəfindən “AHİK Könüllüləri” Proqramı elan edilib.
Proqram iki mərhələdən – Stage və StagePro mərhələlərindən ibarətdir.
StagePro mərhələsinə müraciət etmək üçün namizədlərin Stage mərhələsindən 1-ci dərəcəli sertifikatla məzun olması tələb olunur.
Hər mərhələ üzrə proqramın müddəti 2 ay təşkil edir. Könüllülər Konfederasiyanın müvafiq struktur bölmələrində (Aparat, üzv və tabeli təşkilatlar və s.) fəaliyyətə cəlb olunurlar.

В целях формирования социально активной волонтерской сети, работающей на благо нашей страны, вносящей вклад в защиту трудовых, социально-экономических прав и законных интересов общества, а также содействия повышению уровня знаний и навыков молодежи и ее личностному развитию, 11 октября 2024 года Конфедерацией профсоюзов Азербайджана была объявлена Программа «Волонтеры AHIK».
Программа состоит из двух этапов – Stage и StagePro. Для подачи заявки на этап StagePro кандидатам необходимо завершить этап Stage и получить сертификат 1-го уровня.
Продолжительность программы на каждом этапе составляет 2 месяца. Волонтеры привлекаются к работе в соответствующих структурных подразделениях Конфедерации (аппарате, членских и подведомственных организациях и т.д.).