Beynəlxalq Əmək Təşkilatı (BƏT) İşçilərin fəaliyyəti bürosunun (BƏT-ACTRAV) Avropa və Mərkəzi Asiya üzrə rəhbəri Serqius Qlovaskas Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyasında olub.
Ali təhsil ocağı ilə tanışlıqdan sonra professor-müəllim heyəti, tələbələr və AHİK könüllüləri ilə görüş keçirilib. AƏSMA-nın rektor vəzifəsini müvəqqəti icra edən Yusif Ağayev Akademiyada tədris prosesinin təşkili, fakültə və ixtisaslar, tədris müəssisəsinin beynəlxalq əlaqələri haqqında məlumat verib, tətbiq olunan yenilikləri diqqətə çatdırıb.
AHİK-in Gənclər, sosial layihələr və gender məsələləri ilə iş şöbəsinin müdiri Səbinə Cabarova həyata keçirilən və reallaşdırılması nəzərdə tutulan layihələr barədə təqdimatla çıxış edib.
Serqius Qlovaskas BƏT-nin fəaliyyətindən, AHİK-lə birgə reallaşdırılan layihələrdən söz açıb, qurumun ölkəmizdə ratifikasiya olunan konvensiyalarının əhəmiyyətindən bəhs edib.

Sergius Glovascas, head for Europe and Central Asia of the ILO Bureau for Workers' Activities (ACTRAV), visited the Academy of Labour and social relations of the Azerbaijan Trade Unions Confederation.
After getting acquainted with the higher education institution, a meeting was held with the teaching staff, students and AHIK volunteers. Acting rector of Azerbaijan Academy of Labor and Social Relations Yusif Agayev gave information about the organization of the educational process at the Academy, faculties and specialties, international relations of the educational institution and brought to the attention applied innovations.
Sabina Cabarova, head of AHIK's youth, social projects and gender Affairs Department, made a presentation on the projects implemented and planned to be implemented.
Sergius Glovascas spoke about the activities of the ILO, the projects implemented jointly with AHIK, and spoke about the importance of the conventions of the organization ratified in our country.